Kód:


 

<p>&#160;<a target="_self" href="http://sg-online.jex.cz/"><img src="http://files.sg-o.webnode.cz/200000004-6bd966cd36/zkus1.png" width="468" height="60" alt="" /></a></p>

 

Banner a ikona (Banner a ikona.doc) (43kB)
Kdyby vám nešlo zkopírovat tak si stahněte si toto....
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

make cash Get cash from your website. Sign up as affiliate.

 

Postavy SG-Atlantis

Jméno: John Sheppard
Hodnost: Major USAF >> Podplukovník USAF

Služba: Velitel vlajkového týmu programu SGA
Kvalifikace: Armádní pilot

Herec: Joe Flanigan

Odkaz na ofic. web: Joe Flanigan
Odkaz na CSFD: Joe Flanigan
Odkaz na IMDB: Joe Flanigan

John Sheppard je armádní pilot, který umí létat skoro se všim. Díky jeho skvělému pilotování zachránil i generála O'Neilla, když na jejich vrtulník byla omylem vystřelena antická Střela. John má rád fotbal, sjezd a vše co je rychlejší než 200 km/h :-)

K programu Atlantis se dostal také díky tomu, že má neobyčejně silný antický gen. Tím se tedy stal důležitým členem výpravy. Gen objevil náhodou, když si sedl na křeslo ovládající antickou základnu v Antarktidě. Díky jeho silnému antickému genu ovládá antickou technologii zcela přirozeně bez nutnosti soustředění.

Postupem času se z něj stal na Atlantisu hrdina, ale i několik málem o svůj život přišel. Byl například nakažen retrovirem, který měnil jeho DNA, ale nakonec byl zachráněn. Když nalezli antickou loď s názvem Aurora, dobrovolně se připojil do stáze, aby se pokusil najít informace o slabině Wraithů. John byl také 8 měsíců vězněn v antickém zařízení, kde plynul čas několikanásobně rychleji, tím získal velice důležité zkušenosti, hlavně co se týče Povznesení.

Podplukovník John Sheppard občas nedůvěřuje velení Dr. Weirové a jedná na vlastní pěst. Byl to také on, kdo přejmenoval antickou loď GateShip (McKayův nápad) na Puddle Jumper. Je to chytrý a statečný voják. Nikdy se nevzdává a nenechává svůj tým ve "štychu".
Jméno: Dr. Meredith 'Rodney' McKay
Hodnost: Není voják

Služba: Člen Sheppardova týmu, Vědec, Astrofyzik
Kvalifikace: Astrofyzika

Herec: David Hewlett

Odkaz na ofic. web: David Hewlett
Odkaz na CSFD: David Hewlett
Odkaz na IMDB: David Hewlett

Rodney McKay je sobecký a namyšlený vědec. Poprvé jsme ho mohli vidět už v seriálu SG1. Myslí si, že je nejlepší vědec astrofyziky a antických technologií. Je smrtelně alergický na citrusy, trpí klaustrofobií a je to obrosvký pesimista, z každého menšího problému udělá smrtelný problém. A hlavně má velice jemnou pleť :-). Zamiluje se do každé krátkovlasé blondýnky, Carterovou nevyjímaje a ona ho za to nesnáší. Rodney má také sestru Jeanie Millerovou, která má malou dcerku.

Do SGC ho povolal pentagon, aby pomohl majoru Carterové dostat Teal'ca z brány, kde uvízl a také pomáhal při Anubisové útoku na pozemskou bránu. Poté pracoval v Rusku, než byl odvelen na Antarktickou základnu, pro výzkum antických technologií. Nakonec byl dr. Weirovou vybrán do expedice na pozici hlavního vědce a dostal místo v Sheppardově týmu.

McKay pracuje s Dr. Zelenkou (český vědec na Atlantis - viz. níže), kterému již mnohokrát vděčí za záchranu svého života - například, když se Jumper zaklínil v bráně, nebo když se zřítil s Jumperem do oceánu. A za záchranu života vděčí také Dr. Beckettovi, když se předávkoval wraithským enzymem.

Dr. Rodney McKay už také způsobil hodně katastrof, např. se mu podařilo zničit 5/6 sluneční soustavy při svém pokusu. Ale občas měl i smůlu, když například při nehodě wraithské stíhačky došlo ke spojení vědomí poručíka Cadmanové a Dr. McKaye a oba uvízli v McKayově těle.

Rodney je jedním z těch, kteří nevlastní antický gen, proto podstoupil Beckettovu genovou terapií, při níž mu byl do krve přidán antický gen. Od té doby je schopen ovládat antickou technologii stejně jako Sheppard nebo Beckett

I přesto, že je otravný, nepříjmený a stále se povyšuje nad ostatní, je nepostradatelným členem expedice a Sheppardova týmu.
Jméno: Teyla Emmagan
Hodnost: Není voják

Služba: Členka Sheppardova týmu
Kvalifikace: Žádné

Herečka: Rachel Luttrell

Odkaz na ofic. web: Rachel Luttrell
Odkaz na CSFD: Rachel Luttrell
Odkaz na IMDB: Rachel Luttrell

Teyla byla vůdkyní svého lidu na planetě Athosia. Wraithové ji zabili rodinu, a tak ji zbyla jen Charin, jedna ze starších Athosianů, která je pro ni něco jako moudrá babička. Při posledním útoků Wraithů na Athosii se svým lidem, a s pomocí Sheppardova týmu, utekla na Atlantis. Na planetě, kde je Atlantis, je i část pevniny, kam prozatím umístili její lid. Teyla je velice dobrá bojovnice, která cvičí Shepparda a další členy expedice. Často také medituje.

Kdysi byli její předci uneseni Wraithským vědcem, který na nich začal experimentovat. Do jejich DNA byla přidána část Wraithské DNA, tím však nechtěně způsobili, že Teyla je nyní schopná Wraithy nejen vycítit, ale i vnímat jejich komunikaci. Díky tomu Teyla dříve byla schopná varovat svůj lid před blížícími se Wraithy. Tato schopnost také již několikrát pomohla expedici.

Teyla zná mnoho planet a ras, se kterými dříve obchodovala jako vůdkyně svého lidu. Je tedy dobrá v navazování přátelských kontaktů.

Ne Zemi nemá žádné příbuzné, rodiče zahynuli při neštěstí v muzeu, když se na ně zřítila jejich vlastní expozice při stavbě, když byl Daniel ještě malý.

Teyla se přidala k Sheppardovi ve víře, že jednou zbaví celou galaxii Wraithů a bude se pak moci vrátit ke svému lidu a žít dál již v míru a beze strachu.
Jméno: Ronon Dex
Hodnost: Neznámá >> Není voják

Služba: Voják >> Psanec >> Člen Sheppardova týmu
Kvalifikace: Bojovník

Herec: Jason Momoa

Odkaz na ofic. web: Jason Momoa
Odkaz na CSFD: Jason Momoa
Odkaz na IMDB: Jason Momoa

Bývalý voják na Satidě. Byl chycen Wraithy, ale podařilo se mu uniknout. Nyní v Sheppardově týmu nahrazuje poručíka Forda, který se stal závislý na Wraithském enzymu a přestal se ovládat.

Ronon měl na Satidě přítelkyni. Jednou na jejich planetu zaútočili Wraithové, kteří skoro všechny zavraždili, včetně jeho přítelkyně. Ronona pak chytli Wraithové a udělali si z něj oběť pro zábavu. Dali mu sledovací zařízení a pak ho lovili. Ronon jim však stále utíkal, než ho našel Sheppard s Teylou. Sheppard mu pomohl a s pomocí Dr. Becketta mu bylo vyoperováno sledovací zařízení. Ronon pak odešel na Atlantis, kde z něj podplukovník Sheppard udělal člena týmu.

Ronon se později dozvídá, že ze Satidy uteklo více než 300 lidí, kteří se schovávají po celé galaxii.

Ronon se do všeho vrhá po hlavě a nebere na vědomí možné důsledky. Jeho jediným cílem je bojovat proti Wraithům dokud poslední Wraith nepadne. I přes toto dychtivé nutkání zabíjet Wraithy, je stále dobrým členem Sheppardova týmu.
Jméno: Aiden Ford
Hodnost: Poručík

Služba: Člen Sheppardova týmu
Kvalifikace: Voják, Expert přes výbušniny

Herec: Rainbow Sun Francks

Odkaz na ofic. web: Nemá oficiální web
Odkaz na CSFD: Rainbow Sun Francks
Odkaz na IMDB: Rainbow Sun Francks

Poručík Aiden Ford, 24 let, dobrý voják americké armády byl vybrán na výpravu do Atlantis. Je to Sheppardův velký přítel a jsou spolu v týmu. Miluje všechno co vybuchuje, hlavně granáty, a proto je expertem na výbušniny.

Při útoku Wraithů na Atlantis se na Fordovi začal krmit jeden Wraith, ale uprostřed krmení byl Wraith zastřelen. Fordův krevní oběh se tím přeplnil enzymem, který mu Wraith dodával, aby nezemřel okamžitě. Ford díky tomu přežil hodinu pod vodou, než ho našli. Enzym mu však zastínil mysl a Ford utekl z Atlantis.

Později se s Fordem ještě Sheppardův tým několikrát setkal, ale už to nebyl on. Byl nucen si stále doplňovat enzym, který funguje jako droga. Spojil se s dalšími lidmi, kteří mají stjný problém a spolu se rozhodli válčit proti Wraitům. Na jedné misi se Ford spojil znovu se Sheppardem, aby zničili mateřskou loď, těsně před výbuchem se rozdělili. Sheppard a jeho tým utekli, ale co se stalo s Fordem, to nikdo neví.

Poručík Aiden Ford byl dobrým vojákem, skvělým členem Sheppardova týmu a také byl na Atlantis velice oblíbený. Později byl nahrazen Rononem Dexem.
Jméno: Dr. Elizabeth Weirová
Hodnost: Není voják

Služba: Velitelka expedice na Atlantis
Kvalifikace: Doktorka veřejných vztahů a práv

Herečka: Torri Higginson

Odkaz na fan web: Torri Higginson
Odkaz na CSFD: Torri Higginson
Odkaz na IMDB: Torri Higginson

Dr. Elizabeth Weirová je odbornicí na mezinárodní politku a veřejné vzthy. Před odchodem na Atlantis vedla jednání s OSN o zákazu výroby jaderných zbraní. Ovládá také pět světových jazyků.

Chvíli velela i programu SGC, ale to nebylo pro ni. Bylo to moc vojenské, ale po objevení základny v Antarktidě byla přeložena právě na tuto základnu, kde dohlížela nad mezinárodním výzkumem. Právě zde se osvědčila, kvůli jejím dobrým vyjednavačským schopnostem. Vrchol její kariéry nastal při objevení adresy na Atlantis. Byla pověřena velením této mezinárodní expedice.

Na Atlantis musela čelit velkým problémům nejen s Wraithy, ale s IOA (výbor, nejvyšší velení SGC a SGA). Expedici ale hlavně pomáhá vyjednávat spojenectví, které přináší nové technologie, které se dají různě využít na Atlantis, ale třeba i na Zemi.

Dr. Weirová se občas neshoduje s názory podplukovníka Shepparda, který moc nedbá na možné válečné důsledky, které může způsobit. Má také velkou zodpovědnost nad městem, protože ona rozhoduje o zapnutí a vypnutí štítu nad městem, nebo například ovládá štít hvězdné brány. Ale i přesto si vede velice dobře.
Jméno: Dr. Samantha Carterová
Hodnost: Plukovník USAF

Služba: Velitelka expedice Atlantis, Astrofyzička
Kvalifikace: Astrofyzička

Herečka: Amanda Tapping

Odkaz na ofic. web: Amanda Tapping
Odkaz na CSFD: Amanda Tapping
Odkaz na IMDB: Amanda Tapping
Odkaz na sekci SG1: Dr. Samantha Carterová

Plukovník Samantha Carterová velela na Atlantis jeden rok (4. série), když nahradila Dr. Weirovou. Její působení se také líbilo IOA a hlavně armádě, protože tam byl někdo od nich. Bohužel po roce IOA své názory změnilo. Chtěli tam někoho přímo z IOA, proto ji odvolali. Místo ní nastoupil Richard Woolsey.

Po opuštění Atlantis pokračuje na SGC a také velela lodi generál George Hammond.

Sam je svobodná, bezdětná. Matka jí zemřela a jejím otcem je generál Jacob Carter. Jacob Carter měl rakovinu, ale Sam ho zachránila tak, že z něj udělala hostitele Tok'ry Selmak a tím se Jacob stal vlastně prostředníkem mezi Tok'ry a Zemí.

Sam má vlastní zkušenost s Tok'ry, vstoupila totiž do ní Tok'ra Jolinar a určitou dobu v ní pobývala, než zemřela. Sam má díky tomuto spojení její vzpomínky a rozpozná Goa'uldy a Tok'ry od normálních lidí na blízkou vzdálenost. Jen díky jejímu spojení s Jolinar se SGC o Tok'rách dozvědělo.
Jméno: Richard Woolsey
Hodnost: Není voják

Služba: Velitel expedice Atlantis, Vrchní člen komise IOA
Kvalifikace: Diplomat

Herec: Robert Picardo

Odkaz na ofic. web: Robert Picardo
Odkaz na CSFD: Robert Picardo
Odkaz na IMDB: Robert Picardo

Plukovník Samantha Carterová velela na Atlantis jeden rok (4. série), když nahradila Dr. Weirovou. Její působení se také líbilo IOA a hlavně armádě, protože tam byl někdo od nich. Bohužel po roce IOA své názory změnilo. Chtěli tam někoho přímo z IOA, proto ji odvolali. Místo ní nastoupil Richard Woolsey.

Po opuštění Atlantis pokračuje na SGC a také velela lodi generál George Hammond.

Sam je svobodná, bezdětná. Matka jí zemřela a jejím otcem je generál Jacob Carter. Jacob Carter měl rakovinu, ale Sam ho zachránila tak, že z něj udělala hostitele Tok'ry Selmak a tím se Jacob stal vlastně prostředníkem mezi Tok'ry a Zemí.

Sam má vlastní zkušenost s Tok'ry, vstoupila totiž do ní Tok'ra Jolinar a určitou dobu v ní pobývala, než zemřela. Sam má díky tomuto spojení její vzpomínky a rozpozná Goa'uldy a Tok'ry od normálních lidí na blízkou vzdálenost. Jen díky jejímu spojení s Jolinar se SGC o Tok'rách dozvědělo.
Jméno: Dr. Carson Beckett
Hodnost: Není voják

Služba: Hlavní doktor SGA
Kvalifikace: Doktor medicíny

Herec: Paul McGillion

Odkaz na ofic. web: Paul McGillion
Odkaz na CSFD: Paul McGillion
Odkaz na IMDB: Paul McGillion

Dr. Carson Beckett je špička mezi lékaři, proto byl vybrán do této expedice. Narodil se ve Skotsku a vyučil se lékářem, biologem a je také genový inženýr. On byl jeden z objevitelů antického genu, protože sám ho také má. Dokonce se mu povedlo vytvořit tzv. "genovou terapii" při níž pacient získá antický gen, bohužel to funguje zatím jen u poloviny pacientů.

Dalším jeho výtvorem je retrovirus, který dokáže Wraithy proměnit zpět na lidi. Jeho retrovirus ničí DNA Eraturského brouka a povzbuzuje tu lidskou část. Jediným vedlejším účinkem této "léčby" je amnézie. Beckett také pomáhal vytvořit na Hophu protein, který po vstříknutí do těla člověka způsobil, že Wraith se na něm nemohl nakrmit. Při pokusu nakrmit se, se tento protein smísí s Wraithským enzymem a vrátí se do těla Wraitha. Tato směs Wraitha otráví a zabije ho. Bohužel tento protein má i své vedlejší účinky - u 50% naočkovaných lidí způsobil selhání plic, tedy smrt.

Bohužel zemřel v 17 díle 3 série, když se rozhodl riskovat a vyoperovat pacientovi nádor, který může kdykoli vybouchnout jako bomba. Operace se mu sice podařila, ale těsně před uložením do speciálního trezoru, bomba vybouchla.

Později se však expedice setkává s Beckettovým dokonalým klonem, který umíral. Dr. Kellerová ho umístila do stáze na Atlantis, než přišla na to, jak ho uzdravit.
Jméno: Dr. Jennifer Kellerová
Hodnost: Není voják

Služba: Doktorka SGA >> Hlavní doktorka SGA
Kvalifikace: Doktorka medicíny

Herečka: Jewel Staite

Odkaz na ofic. web: Jewel Staite
Odkaz na CSFD: Jewel Staite
Odkaz na IMDB: Jewel Staite

Stala se hlavní doktorkou na Atlantis po Beckettově smrti. Původně měla být hlavní doktorkou jen dočasně, ale Dr. Weirová ji přesvědčila, že to zvládne.

V životě to neměla nikdy lehké, matka zemřela a zůstal ji jen otec. Pochází z malého města, a proto není příiliš společenská. Naštěstí ji, ale mají všichni rádi, protože jako doktorka odvádí skvělou práci.
Jméno: Dr. Radek Zelenka
Hodnost: Není voják

Služba: Vědec expedice Atlantis
Kvalifikace: Doktor věd

Herec: David Nykl

Odkaz na ofic. web: David Nykl
Odkaz na CSFD: David Nykl
Odkaz na IMDB: David Nykl

Dr. Radek Zelenka je český člen expedice Atlantis. Plynně mluví anglicky, ale občas i promluví česky :-). Je odborníkem na Puddle Jumpery a společně s McKayem jsou nejlepší vědci na Atlantis. Vzájemně se doplňují, ale i hádají. Bohužel nevlastní Antický gen a zároveň také patří do skupiny lidí, u kterých se neuchytí ani genová terapie.

Asi jeho nejlepší výkon byl v epizodě Letters from Pegasus (1x17), ve které měl svou část jen pro sebe a má přes minutu dlouhý vzkaz o vynoření Atlantis na hladinu moře a to v ČEŠTINĚ.

Již několikrát zachránil Sheppardův tým i McKaye, zároveň byl ale už několikrát i blízko jisté smrti. Zelenkovi se podařilo dokonci i vymyslet, jak zachránit celé město Atlantis před obrovskou bouřkou, která by jinak město zničila. Tehdy přišel na to, že potřebnou energii pro napájení štítů získá pomocí blesků.

Dr. Zelenka sice tráví většinu času na Atlantis, ale občas se dostane i ven. Má sestru a synovce, kterého nemá rád. Přiznává taky, že kdyby nedostal nabídku pracovat na Atlantis, byl by dostal prestižní místo na Karlově univerzitě.

Sice se neobjevuje v každém díle, a není hlavní postavou, ale objevuje se často a občas má i tolik práce, že by klidně mohl být jednou z hlavních postav. Doufejme, že se objeví i v připravovaném filmu Stargate Atlantis.


Převzato:www.sg-portal.eu